Haber Detayı
27 Aralık 2017 - Çarşamba 14:33
 
Batı'da Taciz Skandalları
Batı, 20. yüzyılın başında ve ortasında olduğu gibi, yine büyük bir karmaşanın arefesinde gibi duruyor. Kendi aralarındaki çatışmalar sebebiyle kendi pisliklerini ortaya döküyorlar.
Aktüel Haberi
Batı'da Taciz Skandalları

ABD’li Hollywood filmleri yapımcısı Harvey Weinstein’in sinema dünyasının birçok ünlü kadınını taciz ettiği iddia edildi. Gwyneth Paltrow ve Angelina Jolie gibi Hollywood'un başarılı ve yetenekli oyuncuları kariyerlerinin mahvolma korkusu yüzünden duruma ses çıkaramadıklarını belirtirken, İtalyan oyuncu Asia Argento, New Yorker’a verdiği röportajda Weinstein’in kendisine Fransa’da bir otel odasında tecavüz ettiğini söyledi.

 

ABD'li reality şov yıldızı Ariane Bellamar, 'Entourage' dizisiyle ünlenen aktör Jeremy Piven hakkında bir dizi Twitter mesajı paylaşarak aktörün kendisini taciz ettiğini iddia etmişti.

 

Los Angeles Times gazetesi Hollywood yönetmeni James Toback hakkında bir haber yayınlamış ve haberde 38 kadının Toback'ı cinsel tacizle suçladığı ifade edilmişti.

 

Ünlü milyarder Paul Getty'nin Kevin Spacey tarafından canlandırıldığı "Dünyanın Bütün Paraları" filminin çekimi tamamlanmış, bu ayın 22'sinde gösterime girecekti. Anthony Rapp, Kevin Spacey'in kendisini taciz ettiğini ifade edince, filmi gösterimden çekme kararı aldılar. Spacey, Netflix şirketinin "House Of Cards" dizisinde ABD başkanı rolünde oynuyordu. Şirket bir açıklama yaparak dizi çekimlerinin sona erdiğini ifade etti.  Şimdilerde, Spacey'in Arizona'da bir klinikte rehabilitasyon gördüğü söyleniyor...

 

Bir diğer Oscar ödüllü aktör Dustin Hoffman hakkında taciz iddiaları ortaya atılan son isimlerden. Hollywood Reporter dergisi için bir yazı kaleme alan yazar Anna Graham Hunter, 1985 yılında 17 yaşında bir stajyerken Satıcının Ölümü (Death of a Salesman) filminin çekimleri sırasında Hoffman'ın "kendisini taciz ettiğini, cinsel içerikli sohbette bulunmak istediğini" söyledi.

 

Ünlü ABD'li aktör Sylvester Stallone'nun 1986 yılında korumasıyla birlikte 16 yaşında bir kıza tecavüz ettiği iddia edildi. Stallone iddialar için 'tamamen yalan' diyor ve tüm suçlamaları reddediyor. 40 yaşında olan Stallone, Las Vegas'taki Hilton otelinde ailesiyle birlikte kalan kız çocuğuyla tanıştı. Over the Top (Zirvede) adlı filmin çekimleri için Las Vegas'ta bulunan Stallone, kendisinden imza isteyen kız çocuğuyla konuşmaya başladı. Daily Mail gazetesi bu iddiayı ispatlayacağını ifade ediyor. Şayet ispatlanırsa, o zaman Stallone (Rocky Balboa) öyle bir yumruk yiyecek ki, mezardaki ataları bile sallanacak. 

 

Cinsel taciz vakıaları sadece ABD'de sınırlı kalmadı. İngiltere'de Eski başbakanlardan Edward Heath'in 12 yaşındaki bir erkek çocuğa tecavüz ettiği ifade ediliyor. Bir başka iddia ise ABD Başkanı baba Bush'un dört ayrı kadına cinsel saldırganlıkta bulunduğu...

 

ABD'nin Gerçek Yüzü: Pedofili

 

Hatırlayalım, 2016'nın Kasım ayında "Pizza Gate" adında bir skandal meydana gelmişti.  Wikileaks’in sızdırdığı bir takım e-postalarla gündeme bomba gibi düşen skandalın başaktörleri George Soros, Hillary-Bill Clinton, Joe Biden ve Barack Obama gibi isimlerdi. Skandala göre ABD’nin önde gelen simaları, dünyanın bazı bölgelerinden (bilhassa Asya ve Afrika’dan) Amerika’ya getirilen kız çocuklarını, iğrenç dünyalarını neşelendirmek için türlü sapıklıklarına ve akıl almaz vahşiliklerine materyal olarak kullanıyor idi.

 

Bombaların insanların bedenlerini parçalamasını televizyonlarından zevkle izleyenlerin “Pizza Gate” skandalıyla gün yüzüne çıkan pislikleri bizi şaşırtmamıştı. Batı, 20. yüzyılın başında ve ortasında olduğu gibi, yine büyük bir karmaşanın arefesinde gibi duruyor. Kendi aralarındaki çatışmalar sebebiyle kendi pisliklerini ortaya döküyorlar.

 

Oğuz Can Şahin - Aylık Dergisi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Batı'da, Taciz, Skandalları,
Yorumlar
Haber Yazılımı